تعمیرات PC

"با افزایش کاربران لپ تاپها و تبلت ها کامپیوترهای شخصی هنوز جایگاه خودرا از دست نداده اند. درسیستم سرورهای شبکه همواره از کامپیوترهای شخصی استفاده می شود. در این دوره تعمیرات قطعات کیس که مهمترین بخش آن تعمیر مادربرد و HDD و منبع تغذیه است ، با جزئیات بیشتری آموزش داده می شود."

پيش نياز

"این دوره جهت تربیت تعمیر کار رایانه درجه یک است و به علاقه مندان و فارغ التحصیلان الکترونیک و کامپیوتر توصیه می گردد. همچنین برای کسانی که در زمینه تعمیر کار درجه دو فعالیت دارند ، این دوره آموزشی بسیار مناسب است."

سرفصل

  • آشنایی با مبانی الکترونیک عمومی و دیجیتال ، آشنایی با قطعات SMD و نحوه تست آنها
  • آشنایی با قطعات به کار رفته در Case و شرح وظایف آنها ( CPU ، RAM ، HDD ، POWER و..) ، تحلیل مداری و بلوک دیاگرام به کار رفته در CASE و تحلیل مدار گسترده مادربرد
  • آشنایی با انواع تستر و تجهیزات عیب یابی و تعمیر مادربرد و HDD ، Debugger,PC3000,CPU Emulator ، ...
  • ولتاژ نقاط مهم در مادربرد و نحوه عیب یابی و تعمیر Power Supply ، نحوه عیب یابی قطعات و چگونگی رفع عیب آنها

مهارت های اکتسابی

"در این دوره دانشجویان با اصول عیب یابی و تعمیر قطعات کیس آشنا خواهند شد و در پایان دوره انتظار می رود توانمندی های زیر را کسب کنند. - آشنایی با قطعات کیس - تحلیل مدار گسترده مادربرد و پاور و ....... - کار با تجهیزات اندازه گیری و ابزارهای تعمیرات (اولاتور ف پاور تستر ، دیباگر ، PC3000 و ...... ) - نحوه تعویض چیپ ست ها ، کار با BGA Machine ، هویه هوای گرم و هویه SMD - عیب یابی و رفع عیوب قطعات کیس"

کلاس های آتی این درس

مرداد 31
تعمیرات PC
  حافظ ظرفیت باقیمانده 0 نفر
  60 ساعت  |  پنجشنبه 08:30 تا 13:30