!PLC LOGO

"اولین گام برای طراحی مدارات پیشرفته برق صنعتی با PLC به نام !LOGO که ساخته شرکت Siemens می باشد. نسل های قبلی که به آنها S5 اطلاق می گردد، امروزه جای خود را به این خانواده پرکاربرد در محصولات کنترلی داده اند و در طراحی های روز صنعت برق دیگر کمتر دستگاهی دیده می شود که در دل خود این ابزار کنترلی پرقدرت را جای نداده باشد. کنترل ، حسگرهای مختلف ، صفحات نمایشی و مدیریت و نگهداری اطلاعات تنها بخشی از توانایی های این محصول محسوب می گردد. "

پيش نياز

"این دوره که به عنوان یکی از دوره های طراحی مدارات اتوماسیون صنعتی محسوب می گردد برای دو گروه از افراد توصیه می گردد. گروه اول : دانشجویان دانشگاهها که آشنایی نسبی با مباحث برق صنعتی پیدا نموده اند و درصدد آشنایی حرفه ایی با PLC LOGO! و انجام پروژه های عملی با این محصول می باشند. گروه دوم : علاقه مندان به طراحی تابلوهای برق صنعتی و راه اندازی سیستم خطوط تولید و برق صنعتی مدرن."

سرفصل

  • آشنایی با PLC و کاربردهای آن ، مدارات فرمان پایه ، نحوه معادل سازی با مدارات فرمان و مدارات منطقی ، آشنایی با نرم افزار LOGO Comfort جهت برنامه نویسی.
  • "آشنایی با عملکرها ، ورودی ها و خروجی ها و ...... در نرم افزار و برنامه نویسی بزبان FBD ، برنامه های کاربردی در صنعت و پیاده سازی الگوریتم مورد نظر با Simulator شبیه ساز ، سخت افزار LOGO! و کاربردهای تابلو آموزشی PLC"
  • "پیاده سازی برنامه های نوشته شده بر روی سخت افزار و بررسی و نحوه ارتباط بین کامپیوتر ، PLC و I/0ها ، ارائه تمرینات کامل عملی حاوی ورودی ها و خروجی های دیجیتال و آنالوگ و انواع تایمرها و کانترها و ........"
  • آشنایی با زبان برنامه نویسی Ladder و ارائه تمرینات PLC

مهارت های اکتسابی

"در طول این دوره آموزشی ، مدرسین مجموعه خواهند کوشید تا مخاطبان را با مفاهیم اولیه کار با PLC LOGO! بر اساس نیاز بازار کار آشنا نمایند. انتظار می رود کسانی که این دوره را به پایان می رسانند توانایی های ذیل را کسب نموده باشند. - به توانایی های PLC LOGO! مسلط باشند و کاربردهای آن را به خوبی بشناسند.- بتوانند جهت طراحی PLC مناسب خود را انتخاب نمایند. - بتوانند سخت افزار مناسب برای پروژه خود را تولید کنند.- بتوانند برنامه مناسب برای سخت افزار خود را بنویسند. - ایرادهای یک برنامه یا سخت افزار موجود را بررسی کنند."

کلاس های آتی این درس

مرداد 2
!PLC LOGO
  حافظ
  30 ساعت  |  چهارشنبه 16:00 تا 20:00
مرداد 4
!PLC LOGO
  حافظ
  30 ساعت  |  جمعه 08:30 تا 13:30
مرداد 10
!PLC LOGO
  حافظ
  30 ساعت  |  پنجشنبه 08:30 تا 13:30